Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan sözleşmeli personele kadro müjdesi verirken, Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan yüzlerce sözleşmeli erbaş ve ere kanunla verilen ‘memurluk hakkı’ yıllardır hayata geçirilmedi.

“STK’ların doğal gaz aboneliği işyeri tarifesinden çıkarılsın” “STK’ların doğal gaz aboneliği işyeri tarifesinden çıkarılsın”

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Sözleşmeli Personel ve Maluller Derneği’ni ( SÖZPER-MALUL-DER) ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Türk Silahlı Kuvvetlerimizde ülke güvenliği ve sınır güvenliği için yurt içi ve yurt dışında canlarını ortaya koyarak yıllarca hizmet etmiş binlerce kardeşimiz yedi yılın sonunda işsizler. Sosyal güvenceleri yok. Bir çoğunun aile birliktelikleri bozulmuş, yuvalar dağılıyor. Erdoğan sözleşmeli personele kadro müjdesi verdi. O zaman Türkiye’nin dört bir yanında sözleşmeli erlerimize verilen sözler de derhal yerine getirilsin. Sözleşmeli erlerimizin yaşadığı mağduriyetler derhal bitirilerek, kadro hakları teslim edilmeli” dedi.