Vali Erol Ayyıldız 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Açılışı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Ayyıldız mesajında, "Ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmak ve ileriye daha hızlı giden bir Türkiye için bilimsel ve çağdaş eğitime daha fazla önem vermemiz gerekmektedir." dedi.

Sarıcakaya'da TOKİ evleri yükseliyor Sarıcakaya'da TOKİ evleri yükseliyor

Vali Ayyıldız'ın mesajı özetle şöyle;

"2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nın açılışının heyecanını hep birlikte yaşıyor; sevgili öğrencilerimiz başta olmak üzere öğretmenlerimize, eğitim camiamıza, velilerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.
Çağdaş bir toplum olarak yaşayabilmek, medeniyet yarışından kopmamak için donanımlı, iyi yetişmiş insan gücüne ihtiyacımız var. Elbette bunu sağlayacak olan da kaliteli bir eğitim sistemidir. Ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmak ve ileriye daha hızlı giden bir Türkiye için bilimsel ve çağdaş eğitime daha fazla önem vermemiz gerekmektedir. Tarihsel sürece baktığımızda Cumhuriyet’in ilk yıllarından günümüze kadar ülkemizin kalkınması için eğitime büyük bir önem verildiğini görmekteyiz. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün "Eğitim, kültür ve bilgi aydınlığa açılan en geniş penceredir" sözüyle veciz bir şekilde ifade ettiği mana bugün "Mutlu çocuklar, Güçlü Türkiye" hedefi ile 2023 Eğitim Vizyonu ile hayat bulmakta ve ülkemiz 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir. Millî Eğitim Bakanlığı’mızın bu anlamda eğitim ve öğretimde ortaya koyduğu çağdaş yaklaşımlar, projeler ve memleketin tüm sathına yayılmış ciddi yatırımları sayesinde sağlıklı ve kaliteli bir eğitim-öğretim ortamının oluşturulması yolunda büyük bir ilerleme sağlanmıştır. Bizler de ilimizde bu çalışmaların hızla hayata geçmesi için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Okullarımızda istediğimiz eğitimin yanı sıra, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerin artırılmasına da büyük önem veriyoruz.
Bu düşüncelerle Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere şehit öğretmenlerimizin ve ebediyete irtihal eden öğretmenlerimizin ruhları şad olsun diyor, emekli öğretmenlerimize de sağlıklı ve hayırlı ömürler diliyorum.  2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nda bütün eğitim camiamıza başarılar diliyor, yeni eğitim-öğretim yılının sevgili öğrencilerimiz başta olmak üzere öğretmenlerimize, eğitim camiamıza, velilerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor; Eskişehirli hemşehrilerimi en içten duygularla selamlıyorum.