Bu Şehrin Anahtarı Eskişehirspor! Bu Şehrin Anahtarı Eskişehirspor!

Tepebaşı Belediyesi Başkanı Ahmet Ataç, 28 Eylül 2023 Pazartesi günü saat 10.30'da gerçekleştirdiği basın toplantısında Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı'nda gerçekleşecek olan 16.  Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu'nun 4 Eylül'de başlayıp 17 Eylül'de biteceğini belirtti. Sözlerine kiremit ve pişmiş toprağın tarihçesini anlatarak devam eden Ataç, sempozyum programını açıkladı. Sempozyumda çok sayıda sergi, konser, etkinlik ve yarışmalar olacağını da belirten Ahmet Ataç tüm Eskişehir halkını bu sempozyuma davet etti. 

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Profesörü Bilgehan Uzuner, Cumhuriyet'in 100. yılına yakışır bir sempozyum yapacaklarını ve Cumhuriyet için ortak bir eser yapacaklarını belirtti. Bu eser için ne kadar çok sanatçı eli değerse o kadar güzel olacağı vurgusunu yaptı. Sözlerinin devamında ise ellerinden gelen desteği vereceklerini belirterek Başkan Ataç'a teşekkürlerini sundu.

Kılıçoğlu Ender Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şeref Burak Özaydemir, 16.sı düzenlenen, 20 yılı aşkın süredir devam eden etkinliğin büyük bir başarı olduğunu söyleyerek sözlerine başladı. Özaydemir, Kılıçoğlu Şirketler Grubu olarak bu tarz etkinlikleri desteklediklerini ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.