“Demokrasi Mücadelemize Aynı Azim İle Devam Edeceğiz” “Demokrasi Mücadelemize Aynı Azim İle Devam Edeceğiz”

Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen Kadınlar Buluşması etkinliğine DP Genel Başkanı Gültekin Uysal da katıldı. Yüzlerce kadının bir araya geldiği etkinlik Batıkent’teki bir sosyal tesiste yapıldı.
DP İl Başkanı Hüseyin Özcan’ın konuşması ile başlayan etkinlikte daha sonra Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç söz aldı.
AK Parti iktidarını eleştiren ve değişimin artık şart olduğunu dile getiren Başkan Ataç, oyların Kılıçdaroğlu’na gitmesi için toplantıya katılanlardan söz aldı.
14 MAYIS BAYRAM OLSUN
Daha sonra kürsüye gelen DP Lideri Uysal, iktidara hem yerel hem de genel siyaset üzerinden yüklendi.
Uysal, şunları söyledi: "İstiyoruz ki büyük liderimiz Demirel'in ifadesiyle, bu bereketli toprakların bedbaht insanları olarak yaşamayalım. İnsanlarımızı doğduğu topraklarda alın terinin karşılığını alabildiği huzur, güven içerisinde yaşatabilelim. Evlatlarının geleceğinden sizler emin olasınız. Bu ülkede acıları yaşamayalım. Siyaset yapmanın da manası budur. Meselemiz, sorumluluğumuz zor kılmak değildir. Kolay kılmaktır. 14 Mayıs'ı yeniden bir bayrama çevirerek milletimizin derinden bir nefes alacağı, cemrelerin düştüğü bugünlerde özellikle kadınlarımızın sizlerin, gençlerimizin ve demokrasiye ve cumhuriyete inanan, fikren inanan tüm vatandaşlarımızın sandıklara bir cemre olarak düşmesi gerektiği kanaatindeyim."
STADIN İSMİ NEDEN ATATÜRK DEĞİL!
Sözü daha sonra yerel siyasete getiren ve yeni stadyum isminin bir türlü Atatürk konulamamasını eleştiren Uysal sözlerini şöyle sürdürdü; "Mustafa Kemal Atatürk'ün ismini silmeye çalışmakla elinize bir şey geçmez. Eskişehir Yeni stadına Atatürk ismini vermemekle elinize ne geçer? Tarihte izi var, Sakarya Muharebelerinde, Dumlupınar’da, Kocatepe’de izi var silemezsiniz. Cumhuriyet’i kurmuş, dini ve milli bütün inançlarımızı bugün icra edebiliyorsak bize bu vatan toprağını bağımsız Cumhuriyet’le buluşturanlara her vesileyle şükran duyduğumuzu ifade etmeli dualarla rahmetlerle yad etmeliyiz.” diye konuştu.