Oğuz Beki Ankara'da Başdanışman! Oğuz Beki Ankara'da Başdanışman!

CHP Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, katıldığı bir televizyon programında Nebi Hatipoğlu ile karşılıklı katılması beklenen ve TV 100'de canlı yayınlanacak programa katılmayacağını açıkladı. Ünlüce bu kararı vermesinde, son dönemde ve TV porgramına katılma sürecinde Nebi Bey'in küstahça tavırlarının etkili olduğunu da söyledi.

Ayşe Ünlüce;

"Ben TV 100'de bana teklif gelince spontane bir şekilde evet dedim. Ben o yayından ayrıldıktan sonra, Nebi Bey tekrar ben de programa çıkma isteğini yinelemiş. Zaten daha önce de Nebi Hatipoğlu bu program teklifini yapmıştı. Yani ilk teklifi yapan o. Ben teklifin yinelenmesi sonrasında gazeteci Gürkan Hacır'ı aradım ve bana şubatın 26'sından sonra bu program uygun dedim. Nebi Hatipoğlu ise 19'unda çıkarım ben. Geliyorsa gelsin gibi açıklamalar yapmış.

Ben 26'sından sonra diyince bir anda bütün büyü bozuldu. O andan itibaren bana saldırılar başladı. Ya ellerine bir anket geldi. Ya da onu bir uyaran oldu, bilmiyorum. Gürkan Hacır da yazdı hatta. Herkese uygun ortak bir tarih olduğunda program yapılacak diye. Ancak Nebi Bey 19'u diye ısrar etmiş. Ne yani herkes onun istediği tarihe mi uymak zorunda! Bu küstahlık nedir onu anlayamıyorum!

Bana bu program meselesi yüzünden sistematik saldırılar başladı. Ben bu programın o saatten sonra formatının da bana uygun olmayacağını anladım. Böyle bir hoyratlık da olunca ben kendisiyle program yapmaktan vazgeçtim. Benimle program yapma hakkını kendisi kaybetti.

Ancak ilerleyen dönemde bir düzelme, kendisinde bir tavır değişikliği olursa yerel televizyonlarda karşılıklı çıkabiliriz. Şu an için ise karşı karşıya gelmek istemiyorum. Siyasi mecraların bu kadar çirkinleşmesini kabul etmek istemiyorum." dedi.