Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nin ev sahipliği yaptığı “Sürdürülebilir Gelecek İçin Balıkdamı” fotoğraf sergisi açıldı.


Bu yıl “Bizim Toprağımız, Bizim Geleceğimiz” teması ile kutlanan Dünya Çevre Günü nedeniyle çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Doğa Araştırmaları Derneği ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Eskişehir Şube Müdürlüğü ortaklığında yürütülen “Balıkdamı Sulak Alanında Doğa Temelli Çözümlerle Herkes İçin Sürdürülebilir Su” projesi kapsamında açılan
fotoğraf sergisi büyük beğeni topladı.


Türkiye’nin en büyük sulak alanlarının başında gelen ve Sivrihisar ilçesinde bulunan Balıkdamı Sulak Alanı, çok sayıda bitki, balık ve kuş türlerine ev sahipliği yapıyor. Balıkdamı Sulak Alanındaki ekosistemin zenginliğini anlatmak ve korunmasına dikkat çekmek için ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Görsel İletişim Tasarım Bölümünün katkıları ile hazırlanan fotoğraf sergisi yoğun ilgi gördü.

Eskişehir'in Kurtuluşuna Işık Tutan Kitap Serisi Eskişehir'in Kurtuluşuna Işık Tutan Kitap Serisi


Yetkililer, “Sürdürülebilir Gelecek İçin Balıkdamı” fotoğraf sergisinin 25 Haziran’a kadar Hayvanat Bahçesi’nde Eskişehirlilerin beğenisine sunulacağını söylediler.

Editör: Buğrahan Doğangil