Beylikova Belediye Başkanı Av. Hakan Karabacak, yaptığı açıklamada “Hasat süreci sonucunda, dekar başına 350 kg verim elde edilerek toplamda 700 ton mahsul beklenmektedir. İhtiyaç sahibi ve küçük işletmesi olan vatandaşlarımıza arpa ve saman balyası hibe desteği sağlayacağız. Ayrıca, 50 ton arpayı sürdürülebilirlik açısından tohumluk olarak ayırıp, temizleyip ilaçlayarak Ekim ayında yeniden ekim yapacağız." dedi.

Karabacak sözlerine;

"Elde edilen mahsullerin bir kısmı, Toprak Mahsulleri Ofisi'ne satılarak belediyemize gelir sağlayacaktır. Bu sayede, Beylikova Belediyesi’nin mali yapısına katkı sağlanması ve ilçemizde tarımsal faaliyetlerin sürdürülebilirliğinin artırılması
hedeflenmektedir.

15 Temmuz Şehidi Kabri Başında Anıldı 15 Temmuz Şehidi Kabri Başında Anıldı

Eskişehir’de ve hatta Türkiye’de en büyük çapta tarım faaliyeti yapan tek belediyeyiz. Önümüzdeki süreçte beleyemizin mülkü ve tahsisli toplam 6.000 dekar arazinin tamamını işleyerek tarımsal üretimimizi daha da büyüteceğiz.

Hasat çalışmalarının başarılı geçmesini temenni ediyor, tüm çiftçilerimize bereketli bir sezon diliyoruz." diyerek devam etti.

Editör: Buğrahan Doğangil