Miniklerin İlk Diploma Heyecanı Miniklerin İlk Diploma Heyecanı

İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin yıl içinde aldıkları dil eğitimi sonrasında hazırladıkları tiyatro, koro, müzik dinletilerinden oluşan etkinlik, Zübeyde Hanım Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. 


Etkinliğin açılışında konuşarak, tüm çocuklara ve öğretmenlerine emekleri için teşekkür eden Önder Dil Kurucu Müdürü Mustafa Köksal, “Çocuklarımızın dil becerilerinin yanı sıra sanatsal yönlerini ve özgüvenlerini geliştirmek için geleneksel olarak her sene veliler için sergilediğimiz yıl sonu gösterimize hoş geldiniz.” dedi. 


İngilizce'yi Yaşayarak Öğreniyorlar


37 yaşında bir kurum olan Önder Dil’de; yalnızca İngilizce öğretmeyi değil, öğrencilerin İngilizceyi yaşayarak öğrenmelerini istediklerini ifade eden Köksal, “Yani öğrencilerin bir refleks olarak İngilizce’yi yaşamaları lazım. Bu nedenle kursumuzda öğretmenlerin de Türkçe konuşmasına gerekmedikçe izin vermiyoruz, böylece çocukları İngilizceye maruz bırakarak öğrenmesini kolaylaştırıyoruz.” diye konuştu. 


Her Zaman Amatör Ruhla Profesyonel Eğitim


Amatör bir ruhla profesyonel bir şekilde İngilizce eğitimi verdiklerini belirten Köksal, şunları söyledi: “Biz ‘anlıyorum ama konuşamıyorum’ diyen bir milletiz ama biz burada çocuklarımızı konuşturuyoruz, çocuklarımız koridorlarda yabancı öğretmenleri ile bıcır bıcır İngilizce konuşuyor. Ailelerden de ricam; çocukların yeteneklerini, isteklerini göz önünde bulundurarak onları yönlendirmeleri.  Tüm arkadaşlarıma, öğretmenlerime, ekibime,  takım çalışmasına önem veren biri olarak çok teşekkür ediyorum.”


Önder Dil Kurucu Müdürü Mustafa Köksal’ın ardından; anasınıfı, ilkokul ve ortaokul öğrencileri yeteneklerini sergiledi.

Editör: Buğrahan Doğangil