Tepebaşı Belediyesi tarafından konsepti ve çeşitliliğiyle dünyada sadece Eskişehir’de düzenlenen Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu’nun 16’ıncısı tüm hızıyla devam ediyor.

Her yıl olduğu gibi yine birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak olan sempozyum bu yıl da sanat etkinlikleri, sergiler, sanatçı sunumları, torna yarışmaları ile dopdolu geçiyor. Öte yandan el emeği ürünler satış noktaları, yemek yarışmaları, konserler ve çocuk atölyeleri de Eskişehirlilere sanat dolu günler yaşatıyor.

Bu yıl farklı bir konsepte Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda düzenlenen 16’ncı Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu’nda 21 sanatçı Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına özel bir anıt ortaya çıkarıyor. İki grup halinde devam eden sempozyumda ilk grubun çalışmaları tamamlanarak fırınlama işlemine geçildi. İkinci grup sanatçıları ise anıta son şeklini vermeye başladı.

İkinci grupta yer alan sanatçılar ise şöyle: “Birol Akalın, Ece Kanışkan, Enver Güner, F. Gonca İlbeyi Demir, Hasan Başkırkan, Leman Kalay, Mustafa Birol Batu, Pınar Baklan, Soner Pilge, Tevfik Türen Karagözoğlu, Tuba Batu, Yasemin Varol.”