Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü kadın futbol takımının başarılı kalecisi Esra Yarım, UEFA WU16 Dostluk Turnuvası'nda U16 Milli Takımımızın Vietnam’ı 3-1 mağlup ettiği karşılaşmadaki muhteşem performansıyla büyük beğeni kazandı.

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü kadın futbol takımının başarılı kalecisi Esra Yarım U16 Milli Takımının birinci kalecisi olarak çıktığı karşılaşmada göz doldurdu. Dünyanın farklı ülkelerinin genç oyuncularını, dostluk turnuvalarında bir araya getirmek ve bu oyunculara farklı deneyim kazandırmak isteyen UEFA'nın, Hasan Doğan Millî Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde U16 Kız Millî Takımlar arasında düzenlediği UEFA WU16 Dostluk Turnuvası sürüyor.


A Grubu'ndaki ilk maçında Amerika'ya 2-0 yenilen, ikinci maçında Botswana'yı 7-0 yenen Türkiye, üçüncü karşılaşmasında Vietnam'ı 3-1 mağlup etti. Takımımızın gollerini Elif Ceren Mutlu, Beyza Tekgündüz ve Alara Türkkan atarken konuk ekibin tek sayısı Ha Thi Uyen'den geldi. Milli takımımızın kalesini koruyan Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü
futbol takımının başarılı kalecisi Esra Yarım gösterdiği performansla teknik heyet ve seyircilerden tam not aldı.

Di̇lanur İnan Madalya İçi̇n Yüzecek

19 Mayıs'ta 100 Kilometre Pedal Attılar 19 Mayıs'ta 100 Kilometre Pedal Attılar

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü’nün başarılı yüzücüsü Dilanur İnan (16), 19-20-21 Nisan tarihlerinde Bulgaristan'ın başkenti Sofya’da yapılacak olan Tsvetnitsa Yüzme Turnuvası'nda milli forma ile madalya için yüzecek.

Eskişehir ve Türk sporuna birçok branşta kazandırdığı başarılı sporcularla dikkat çeken Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü, yüzme branşında milli takıma sporcu göndermeye devam ediyor. Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünün 16 yaşındaki başarılı genç yüzücüsü Dilanur İnan, Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından milli takıma aldığı davetin ardından kampa dahil oldu. Genç yüzücü İnan, 19-20-21 Nisan 2024 tarihlerinde Bulgaristan'ın başkenti
Sofya’da yapılacak olan Tsvetnitsa Yüzme Turnuvası'nda ay yıldızlı forma ile yüzecek. Madalya hedefiyle milli takıma katılan genç yüzücümüz en iyi şekilde ülkemizi ve Eskişehir’i temsil edeceğini ifade etti.