Lise Öğrencilerinden Görsel Sanatlar Sergisi Lise Öğrencilerinden Görsel Sanatlar Sergisi

Lise öğrencilerinin Edebiyat Öğretmenleri Aykut İnce önderliğinde hazırlandığı, Yunus Emre Gümüş’e ait tiyatro oyunu Entrikalı Dolap Komedyası ilk gösterimini 17 Mayıs Cuma günü yapacak. Hasan Polatkan Kültür Merkezinde 19.30’da sahnelenecek oyun, tüm Eskişehir halkına açık ve ücretsiz olacak. 

Sanat Şehri Eskişehir'in Sanata Aşık Gençleri

Sanat şehri Eskişehir’de, lise öğrencileriyle böyle bir tiyatro oyununu sahneleyecek olmanın gururunu yaşadıklarını söyleyen Tiyatro Yönetmeni ve Edebiyat Öğretmeni Aykut İnce, Eskişehir halkıyla buluşmak için büyük heyecan duyduklarını ifade etti. İnce, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çağdaş Okulları Tiyatro Topluluğu olarak bizim için değerli ve bir o kadar da anlamlı olan ‘gülerken eğlendiren, eğlendirirken de öğreten’ Yunus Emre Gümüş’e ait Entrikalı Dolap Komedyası adlı oyununuzu sergilemenin gururunu yaşamaktayız. Özenle seçtiğimiz yetenekli öğrencilerimizin uzun provaları neticesinde sahneye çıkmaya hazırız. Bu süreçte en büyük motivasyonum; öğrencilerimin içindeki sahne aşkı, gözlerindeki ışıltı oldu. Tiyatro oyunumuzun ortaya çıkmasında verdikleri destekler için Hüseyin Akçar ve ekip arkadaşları Kutan Gökkaya ile Eren Coşan’a sonsuz teşekkür ederim. Tüm Eskişehir halkını oyunumuza bekliyoruz.”