Türkiye'yi sarsan depremden yaralı şekilde kurtulan vatandaşlar Eskişehir Şehir Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, hamile 2 depremzede doğumlarını Eskişehir'de yaptı.

Tepebaşı'ndan Kooperatifçilik Eğitimi Tepebaşı'ndan Kooperatifçilik Eğitimi

6 Şubat Pazartesi günü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde meydana gelen depremler, 10 ilde geniş çaplı tahribata neden oldu. Yıkılan binaların altında kalan vatandaşlar ekiplerce kurtarılmaya çalışılırken, enkazdan çıkarılan vatandaşlar civar illerde tedavi altına alındı. İlk tedavileri tamamlanan, farklı illere sevk edildi. Hastaların bazıları kendi imkânlarıyla ülke genelindeki hastanelere gelirken, özellikle durumu ağır olan depremzedeler hava yoluyla farklı illerde tedavi altına alındı.
Depremzedelerin sevk edildiği illerden biri de Eskişehir oldu. Deprem bölgesinden getirilen vatandaşların il genelindeki hastanelere sevki sağlanıyor. O hastanelerden biri olan Eskişehir Şehir Hastanesi'nde 20 depremzede tedavi altına alınırken, bunlardan 7’sinin yoğun bakımda olduğu bildirildi. İki hamile depremzede ise Eskişehir Şehir Hastanesi'nde 2 kız çocuğu dünyaya getirdi. Depremzedeleri İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge ve Şehir Hastanesi Başhekimi Dr. Yaşar Bildirici'nin yanı sıra, Vali Yardımcısı Okan Leblebicier ve İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ziyaret etti. Enkazdan sağ olarak kurtulan ve Eskişehir’de tedavi gören depremzedeler o anları anlatırken duygulandı.