Celalettin Kesikbaş Brüksel'de Toplantıya Katıldı Celalettin Kesikbaş Brüksel'de Toplantıya Katıldı

Merkezi Eskişehir olan ve 2022 yılı sonuçlarına göre değerlendirilen ilk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına Europen Endüstri 440. Sıradan girerken, Eti Gıda, Renta Elektrikli Ev Aletleri, Tusaş Motor sanayi, Europen, Yurtbay Seramik ve Alp Havacılık firmaları da ilk 500 arasında yer aldı. Ayrıca, Eskişehir’de fabrikaları olan ve üretim yapan Arçelik, Ford Otomotiv, Modern Oluklu Mukavva, Pınar Süt, ETİ Maden, Çimsa gibi şirketler de Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına girdi.
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli, “Sıralamaya giren tüm sanayi kuruluşlarımızı şehrimiz ve ülkemiz ekonomisine, ihracatına ve istihdamına sağladıkları büyük katkılardan dolayı tebrik ediyorum” dedi.
Ticaret Odası Başkanı Metin Güler de, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında yer alan Eskişehir merkezli firmalara ve şehirde fabrikaları bulunan şirketlere istihdama ve ekonomiye kattıkları değer için teşekkür etti.
Eskişehir sanayisinin yeni eklenen yatırımlarla büyümeye devam edeceğinin altını çizen ETO Başkanı Metin Güler, yeni ihtisas sanayi bölgelerinin faaliyet geçmesi, şehrin katma değer üretiminin artmasıyla birlikte Eskişehir sanayisinin fark yaratacağını dile getirdi.