Odunpazarı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, kadınlar için ‘Yüz Yogası ve Etkili İletişim Atölyesi’ düzenledi. Çalışmaların bittiği atölyede, katılımcılar yılsonu etkinliği düzenlendi. Etkinlikte kadınlar, birbirinden güzel gösteriler gerçekleştirdi.

Kadınların fiziksel ve ruhsal sağlığı için birçok branşta atölyeler düzenleyen Odunpazarı Belediyesi’nin bu atölyelerinden birisi de ‘Yüz Yogası ve Etkili İletişim Atölyesi’. Spor İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen atölyenin eğitmenliğini Elif İlik yapıyor. İki aşamada gerçekleşen derslerde yüz yogasında, yüzde olan kırışıkların ve sarkmaların doğal yoldan önlenmesi için tüyolar verildi. Etkili iletişim aşamasında ise sözsüz mesajlar, jestler, göz ve baş hareketleri, beden duruşu, yüz ifadeleri, nefes egzersizleri ve nefes teknikleri gibi konular işlendi. Diksiyon deslerinde ise alışılmışın dışına çıkılarak, müzikal ile ses çalışmaları birleştirildi.

‘Yüz Yogası ve Etkili İletişim Atölyesi’ çalışmalarını tamamladı. Atölye katılımcıları için Gökmeydan Mahallesi’nde bulunan Odunpazarı Belediyesi Ek Hizmet Binasında yılsonu etkinliği düzenlendi. Katılımcı belgelerinin takdim edildiği etkinliğe, çok sayıda kadın katıldı. Etkinlikte atölye katılımcıları, bir birinden güzel performanslara imza attı.

Eğlence Ve Bilim Atölyelerde Buluşuyor Eğlence Ve Bilim Atölyelerde Buluşuyor

Yüz Yogası ve Etkili İletişim Atölyesinin çalışmalarına devam edeceğini belirten Spor İşleri Müdürlüğü yetkilileri, 2023 yılı yeni kayıt dönemi duyurularının Odunpazarı Belediyesi’nin web sitesi ve sosyal medya hesaplarından takip edilebileceğini kaydetti.