Milletvekili Süllü: "Eskişehir Kamuoyu Aydınlatılmalı!" Milletvekili Süllü: "Eskişehir Kamuoyu Aydınlatılmalı!"

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi kent genelinde ziyaretlerini sürdüren Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce son olarak Şirintepe Mahallesi’ndeydi. Vatandaşların sorularını cevaplayan Ayşe Ünlüce, talepleri dinledi. Kuşak yol projesi hakkında bilgi veren Ayşe Ünlüce, “Özel araç konusunda Eskişehir ilk üçte, toplu taşımadan ziyade vatandaşlarımız özel araçlarıyla ulaşımı sağlıyorlar. Bu nedenle trafik yoğunluğu artıyor. Ayrıca Türkiye’de çevre yolu olmayan tek il biziz. Burada bulunan çevre yolu aslında bir iç yol ve trafiği hiçbir şekilde rahatlatmıyor. Bugüne kadar iktidar yetkilileri çevre yolu projesini her yıl yatırım programına aldılar fakat yapmadılar. Bu yıl ise yatırım programına dahi almadılar. Bu nedenle onlar yapmıyorsa biz yaparız dedik ve ‘Kuşak Yollar’ projemizi hayata geçirmek için hazırladık. Kuşak yollarımız ile organize sanayi bölgesine giden ya da şehir dışına ulaşım sağlamak isteyen sürücülerimiz oradan ulaşım sağlayabilecek” dedi. 
Tramvayın ulaşımda büyük kolaylık sağladığını söyleyen Şirintepe sakinleri, tramvay hattının uzatılmasını istedi. Bunun üzerine Ayşe Ünlüce, “Tramvay hatlarımızın kentin dört bir yanını sarmasını istiyoruz. Bizim önceliğimiz Eskişehir Teknik Üniversitesi’ne hat götürmek. Çünkü orada çok fazla öğrencimiz var, onlara ulaşımda kolaylık sağlamak istiyoruz. ESTÜ tramvay hattı tamamlandıktan sonra Esentepe, Yeşiltepe ve Şirintepe Mahallelerimize tramvay hatlarını getirmeyi hedefliyoruz” dedi. 
Su fiyatlarıyla ilgili açıklama yapan Ayşe Ünlüce, “Değerli hemşerilerim ülkemizde her şey o kadar çok pahalı ki, sadece su fiyatının söylenmesi bana algı yönetimi gibi geliyor. Eskişehir suyunu Porsuk Barajı’ndan alıyoruz ve bu baraj son derece kirli. Kaliteli su elde edebilmek için elektrik ve kimyasal kullanıyoruz, bunların fiyatları çok yüksek bu nedenle suya yansıyor ama biz önümüzdeki 5 yıl içinde bu sorunu çözeceğiz. Öncelikli hedefimiz Güneş Enerji Santralleri (GES) kurmak, böylelikle yenilenebilir enerjiden elde edilen elektrik kullanmış olacağız. Diğer bir projemiz ise Devlet Su İşleri ile yaptığımız protokol kapsamında Çifteler’de bulunan Sakaryabaşı’ndan kent merkezine temiz su getirmek. Bu projelerimizi en kısa sürede hayata geçireceğiz” dedi. 
Kahvehane ziyaretlerinde Şirintepe sakinlerine hitap eden Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç mahallede gerçekleştirilen yatırımlara dikkat çekerek, “Eskişehirli vatandaşlarımız ile bir araya geldiğimiz ziyaretlerimiz sürüyor, Şirintepe’de olmaktan da çok mutluyuz. Hemşehrilerimiz de her mahallemizde bizleri samimiyet ile karşılıyor. Bu sıcaklığın elbette geçerli bir nedeni var; Tepebaşı bölgemiz ile birlikte Şirintepe Mahallemizde çok önemli yatırımlar gerçekleştirdik. Mahalle sakinlerimiz kaliteli belediyecilik hizmeti aldığını gayet iyi hissediyor. Yıllardır yönettiğimiz belediyelerimizde, sizlerin güvenini sarsacak hiçbir iş olmadı. Bundan sonra da olmayacak, bu güveni sağlamış olmak bizler için büyük bir onur. Şirintepe Mahallemizde de çok güzel merkezlerimiz var. Kentin en donanımlı ve en büyük spor yatırımlarından birisini mahallemize kazandırdık. Özellikle kadınlarımız ve çocuklarımızın severek yararlandığı Belde Evlerimizden Şirintepe’de 2 tane bulunuyor. Üniversite öğrencilerinin yoğun olarak bulunduğu Şirintepe Mahallemize, gelecek dönemde güzel bir kız öğrenci yurdu kazandıracağız. 110 yataklı yurt odaları, çalışma alanları, ortak sosyal alanlar bulunacak. Tepebaşı Belediyesi olarak Alzheimer hastası vatandaşların ve ailelerinin yaşamını kolaylaştırmak, sosyal hayata katılımını desteklemek amacıyla hayata geçirdiğimiz Alzheimer merkezimizin ikincisini ise hemen yanımızdaki Zincirlikuyu Mahallesi’nde hizmete açacağız. Yeni merkezimiz 220 yatak kapasitesi, geniş ortak sosyal alanlar ve çağdaş bir tasarıma sahip olacak. Bu güzel yatırımlar ile birlikte Şirintepe de bir cazibe merkezi haline geldi ve nüfus bakımından bugün Eskişehir’in en büyük mahallelerinden biri oldu. Bizleri her zaman misafirperverce ağırladığınız için yürekten teşekkür ediyorum. Aramızdaki güvene dayalı bu samimiyet hiç bitmeyecek. Daha güzel yarınlara hep birlikte yürüyeceğiz” diye konuştu.
Kahve ziyaretlerine CHP Kadın Kolları Başkanı Fikriye Söğütlü, Şirintepe Mahalle Muhtarı Selamı Çetin, Zincirlikuyu Mahalle Muhtarı Ali Erdal Karakaya eşlik etti.