Bu aralar Erdek – Ankara – Eskişehir arası mekik dokuyorum. 

1 haftada neredeyse 3000 km yol yaptım. Bu sebeple gündemi yakından takip etsem dahi bir masa başına geçip yazamadım. 

Eskişehir maalesef aynı gündemin etrafında tartışmaya devam ediyor. CHP ile İYİ Parti erkleri birbirine cevap yarıştırırken AK Parti sadece seyrediyor ve siyaset meydanında etkisiz eleman gibi kurumsal bir sessizliğe gömülmüş durumda. 

Büyükerşen İYİ Partinin parti dışında kalanlarıyla garip organizasyonlara katılıp sözüm ona salvo yapıyor. İYİ Parti İl Teşkilatı ile toplantı yapıp Büyükerşen ve parti dışında kalanlara mesaj veriyor. CHP’li Vekiller tekmil almış gibi birden Büyükerşen’i savunmaya kalkıyor falan… 

Peki AK Parti bu gündemin neden bu kadar dışında? 

CHP ittifak olmasa bile Büyükşehir ve diğer belediyeleri kazanırız, daha iyi parti yokken de bunu yapıyorduk diyor! 

İYİ Parti iddialıyız kendi adaylarımızla seçim çalışmasına başladık diye önceki ittifak söylemlerini kenara bırakarak yarışta olacağını söylüyor. 

Peki, AK Parti bu yarışın neresinde?

AK Partinin şehirdeki bu gündeme dair söyleyecek bir sözü yok mu? 

Biz ittifak olsun ya da olmasın bu seçimde iddialıyız, Büyükşehir ve ilçelerde hazırlıklarımızı yaptık ve şehirde ezber bozacağız diyemiyor mu? 

Büyükerşen’in aday bulmakta zorlanıyorlar cümlesine karşılık bizim çok iyi adaylarımız var diye karşı çıkıyor mu? 

Artık aktif ve sürekli şehirde olan vekilleri ziyaret ve bazı toplantılardan yansıyan kısa görüşler dışında şehirdeki gündeme dair bir basın toplantısı, geniş bir açıklama yapma ihtiyacı hissetmiyor mu? 

URAYSİM konusunda yapılan açıklamalar dışında AK Parti nerede ve neden susuyor merak ediyorum! 

ESO’nun raporu, odaların açıklamaları ve şehirde imarla ilgili iddialara karşı sizce de yeterince sessiz değil mi? 

Çevre yolu ve ulaşım tartışmaları akıp giderken, Çevre ve Şehircilik kurmayları en üst mertebeden şehri ziyaret ederken, Ayşe Hanım külliyeye bir telefonla rahatça ulaşıyor derken Eskişehir’e dair beklenenden daha zayıf, sessiz ve kendini ifade etmekte zorlanan bir AK Parti gözlüyorum. 

Daha doğrusu şu an şehirde sadece İYİ Parti ve CHP mücadele ediyor, arada MHP ataklar yapıyor ama iktidar partisi hiç yokmuş gibi görüyorum. 

AK Parti Grup Başkan Vekili Murat Özcan’ın sosyal medya paylaşımları ve Ahmet Sivri’nin Tepebaşı için Aday Adaylığını açıklama çabası dışında bir metaya rastlayamıyorum. 

Ben bir süre daha yollarda olacağım, bir 3000 km daha yapacağım bu kesin ama AK Parti’nin ne yapacağını pek kestiremiyorum. 

Hadi hayırlısı bakalım…