2 adayın yarıştığı kongreye 28. Dönem Milletvekilleri İbrahim Arslan ve Jale Nur Süllü ile birlikte Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, İl Başkanı Recep Taşel ve çok sayıda partili katıldı.

Kongrede ilk konuşan isim mevcut başkan Rahmi Çınar oldu. Rakibi Egemen Yağcıoğlu'na başarılar dileyen Çınar, başkanlık yaptığı süre içerisinde gerçekleştirdikleri projeleri sunarak sözlerine devam etti. Birlik ve beraberlik çağrısında bulunan Çınar, kongre merkezine gelenlere teşekkür ederek sözlerini bitirdi.

Diğer aday Egemen Yağcıoğlu ise ilçeye yeni bir soluk getirmek istedikleri için aday olduğunu belirtti. Birlik ve beraberlik çağrısında bulunan Rahmi Çınar'a teşekkür etmeyi de ihmal etmedi. 

CHP'de Yönetim Kurulu Görev Dağılımı Gerçekleşti CHP'de Yönetim Kurulu Görev Dağılımı Gerçekleşti

Kongrede söz alan Milletvekilleri İbrahim Arslan ve Jale Nur Süllü, değişimin önce tabandan başlaması gerektiğini ve bunun için de bir an önce harekete geçilmesi gerektiğini söylediler.

İl Başkanı Recep Taşel ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'da vekillerinin söylemlerine destek verdiklerini belirttiler.

Salon içerisindeki olumsuz havayı kırmak isteyen Rahmi Çınar tekrardan kürsüye çıktı. Birlik ve beraberlik mesajlarını yineleyerek Egemen Yağcıoğlu'nu kürsüye davet etti. Birbirlerine sarılan iki aday el ele dostluk mesajı verdi.