Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve EBB Adayı Ayşe Ünlüce Eskişehir’de faaliyet gösteren fabrikaları ziyaret etti. 
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Kıraç Elektrik fabrikasını ziyaret eden Başkanlar, Kıraç Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Kıraç ile bir araya geldi. Ziyaretlerinde üretim alanlarını da gezerek emekçilere çalışmalarında kolaylıklar dileyen Başkanlar, çalışanlar ile sohbet de etti. 

Demokrat Parti Eskişehir'de Neler Oluyor? Demokrat Parti Eskişehir'de Neler Oluyor?


“Bu güzel düzeni bozmayalım” 


Ziyarette konuşan Başkan Ataç, “Bugün Türkiye'de yaşayan, Türkiye'nin ekonomik olarak ne durumda olduğunu çok net bilir. Yani kimseye bir şey anlatmaya gerek yok. Bunu yapan da kim onu da biliyoruz. Çözümleri de var. Ama şu anda çözümler üzerine mevcut hükümetin bir gayreti yok. Birazcık Türkiye'yi oluruna saldılar. Seçimden sonra inanın çok büyük vergiler gelecek. Akaryakıt fiyatlarının, Dolar’ın ve Euro’nun yükseleceğini herkes biliyor. Mesela astronot olarak Alper Gezeravcı uzaya çıktı. 22 gün kaldı. 22 günde Türkiye'de neler değişmiş bunların listesi var. Mesela dolar yüzde 4 artmış, akaryakıt yüzde 7 artmış, simit 15 lira olmuş.  Şimdi aramızda farklı düşüncede olan arkadaşlarımız vardır. Saygı duyuyorum. Eğer biz o arkadaşın oyunu alamıyorsak kabahat bizdedir. Çünkü siyaset nedir? İnsan kazanma sanatıdır. Biz sadece Türkiye'nin gerçeklerini ifade edeceğiz. İşte son asgari ücret 17 bin 2 lira. Bugün asgari ücretin bir kısmı yok oldu. Çünkü asgari ücretin zamlanmasından sonra her şeye de zam geldi. Bunun gibi çok sıkıntılar var. Eskişehir, bir cumhuriyet kentidir. Eskişehir özgürlüğüne düşkün insanların yaşadığı bir şehirdir. Eskişehir ekonomiktir. Eskişehir güvenlidir. Eskişehir'deki halkın bağımsızlıkları vardır. Bunların bozulmasını istemezler. Onun için gelin bu güzel düzeni bozmayalım. Eğer bizleri desteklerseniz önümüzdeki 5 yıl daha iyi noktaya getireceğimiz bir Eskişehir var. Bizim bu yaptığımız işler referansımızdır. Bu şehirde bir 5 yıl daha görev yapmak isteriz” dedi. 


“Belediyeciliği bilen bir kadroyuz”


Odunpazarı Belediye Başkanı Kurt, “Malum 31 Mart seçiminde belediye başkanı adaylarıyız. Geçmişten bu yana Ahmet abi 20 yıldır Tepebaşı Belediye Başkanı, ben 10 yıldır Odunpazarı Belediye Başkanıyım. Ayşe Hanım yeni aday ama 8 yıldır Büyükşehir Belediyesi'nde üst düzeyde yönetici. Dolayısıyla belediyeciliği bilen bir kadroyuz. Şimdiye kadar düzgün işler yaptık. Bundan sonra daha da iyisini uyumlu bir biçimde yaparız. Eskişehir Türkiye'de belediyecilik açısından parmakla gösterilen ender belediyelerden biri. Birçok belediye Eskişehir'e gelerek bizim yaptığımız hizmetleri görüyor, değerlendiriyor ve kendi yöresine uygulamaya çalışıyor. O nedenle avantajlıyız. Yolsuzluk, dolandırıcılık, yalan söylemek gibi bir huyumuz, adetimiz asla olmadı. Bundan sonra da olmaz. O nedenle önümüzdeki süreçte oylarınıza talibiz. Başarılı belediyelerin devam etmesini sağlamak sizin elinizde” ifadelerini kullandı. 


“Şehrimize ne iyi şekilde hizmet ederiz”


EBB Adayı Ünlüce de, “Ben Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak bugün karşınızdayım. Yılmaz Hocamızın 25 senedir dönüştürdüğü güzel, gurur duyduğumuz bir şehrimiz var. Bu şehirle ilgili bayrağı devralmak üzereyim. Ben önümüzdeki 5 yıl için çok büyük heyecan duyuyorum. Bu heyecanla şehrimize, Odunpazarı'nda Kazım Kurt Başkanımızla, Tepebaşı'nda Ahmet Ataç Başkanımızla ve Büyükşehir'de de benimle eğer teveccüh gösterirseniz bu heyecanımızla, bu umudumuzla çalışmak istiyoruz. Eskişehir biliyorsunuz tek bir özelliğiyle öne çıkan bir şehir değil. Burası aynı zamanda üniversiteler şehri. Bir açıdan baktığımızda çok güçlü sanayisi olan bir şehir. Bir açıdan bakıyoruz, şehrimizde ciddi bir turizm oluştu. Eskişehir çok fazla bileşenden beslenen bir şehir. Bu yüzden Eskişehir'le ilgili gelecek projeksiyonu yaparken bunların hepsini değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum. Ciddi bir emekli nüfusu da var. Mesela bizim şehrimiz hep gençlik şehri gibi biliniyor üniversite kenti olarak. Ama neredeyse nüfusun yüzde 20'ye yakını emekli şu anda Eskişehir'de. Bu da 200 bine yakın bir nüfus yapıyor. Dolayısıyla biz gelecekle ilgili bu heyecanımızı başkanlarımızla konuşurken hem gençlerle ilgili çok proje üretmeliyiz, hem de sanayi dünyasıyla iş birliği içinde önümüze bakmalıyız. Hem yeşil dönüşümü hem de dijital dönüşümü hep beraber sizlerle paydaşlarla ilerlemeliyiz. Bir yandan da belli bir yaşın üzerinde emekli olmuş insanlarımıza  değişik alanlar açmalıyız. Çünkü emekli grubu artık sadece eğitime ihtiyaç duyan ya da yaşam boyu eğitime bir takım sosyal faaliyetlere ihtiyaç duyan kişiler değil. Aynı zamanda ciddi sosyal yardıma da ihtiyaç duyan birimler. Dolayısıyla biz bu bütün birimleri turizmle de besleyerek önümüzdeki yolda ilerlemek istiyoruz” dedi. 
Firma yetkilileri de fabrikaya ilişkin bilgiler aktarırken, ziyareti için de teşekkür etti.


Önay’a başarılar diledi


Başkan Ataç ayrıca Önaysan Endüstriyel fabrikasını ziyaret etti.  Yönetim Kurulu Başkanı Saadet Gökçe Önay ile bir araya gelen Başkan Ataç, üretim çalışmaları hakkında bilgi aldı. Başkan Ataç, Eskişehir’de faaliyet gösteren fabrikaların kent ekonomisi ve istihdam açısından önemli bir yeri olduğunu belirterek, Önay’a çalışmalarında başarılar diledi.