Nebi Hatipoğlu Sivrihisarmuhtarlarla buluştu. AK Parti adayı Hatipoğlu bu buluşmada kendilerinin yürttüğü ve hayata geçirmek istedikleri projelerden bahsetti.

AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Bu çerçevede seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Hatipoğlu, günün erken saatlerinde Sivrihisar’ı ziyaret etti.

Odunpazarı'nda Nisan Meclis Toplantıları Tamamlandı Odunpazarı'nda Nisan Meclis Toplantıları Tamamlandı

Cumhur İttifakı paydaşları ile birlikte ilk olarak Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü’yü ziyaret eden Hatipoğlu, daha sonra ilçede görev yapan muhtarlarla buluştu. Muhtarlardan, mahalleler hakkında bilgiler alan Nebi Hatipoğlu, yürütülen faaliyetlerde yerel yönetimlerden beklenen destekleri dinledi.

Nebi Hatipoğlu, muhtarlara yaptığı konuşmada;

“Maşallah Sivrihisarımız Hamid Başkanın yönetiminde Türkiye’nin sayılı ilçelerinden biri oldu ama maalesef Eskişehir’in büyük bölümünde buradaki güzellikleri, buradaki hizmeti göremiyoruz. Talip olduğumuz göreve geldiğimizde AK Parti belediyeciliğine gönül vermiş tüm başkanlarımla Eskişehir’i refaha ulaştıracağız. Biliyorsunuz, kentimizde 1-2 mahalle dışında kalan yerler hizmete hasret durumda. Bu hizmetsizlik köy ve ilçelerimizde daha net bir gözle görülüyor. Köy yolları harap halde ve bununla beraber ilçelerin ulaşımı büyükşehir belediyesi tarafından karşılanmıyor. İnşallah bu durumu düzelteceğiz. Ardından çiftçilere ve hayvancılara büyük destekler vereceğiz. Suya yüzde 40 indirim yapacağımızı söylemiştik, bu indirim ile hem çiftçimizin hem de hayvancımızın yüzünü güldüreceğiz. Bu su fiyatlarıyla hayvancılık yapmak mümkün değil. Hem köylerde hem ilçelerde hem de Eskişehir’de ulaşım, trafik, su, imar ve çevre düzenlemesi gibi sorunlar kalmayacak. Bu zamana kadar yapamadılar ama gereken tüm hizmetleri biz yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Hatipoğlu ayrıca Sivrihisarlılara bir müjde verdi. Nebi Hatipoğlu:”Turizm konusunda Sivrihisar’ı daha ileri götürmek için sıcak hava balonu projesi üzerinde çalışıyoruz.” dedi.